• Czcionka

Wydział: Politechniczny

Poziom studiów: II stopnia

Język kształcenia: polski

Czas trwania: 2 lata (4 semestry)

Forma studiów: stacjonarne, niestacjonarne

Kryterium: Ocena z dyplomu inżyniera lub magistra inżyniera w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych.

Opis kierunku

Po skończeniu studiów na kierunku MECHANIKA i BUDOWA MASZYN (II stopień) na Uniwersytecie Kaliskim studenci otrzymują tytuł magistra, który otwiera drogę do dalszej kariery zawodowej i naukowej. Specjalistyczna wiedza z zakresu inżynierii mechanicznej zostaje uzupełniona o nowe kompetencje z zakresu zarządzania procesami produkcyjnymi, logistyki i zarządzania produkcją oraz metod wspomagania decyzji. Dla kadry kierowniczej istotne jest również wykształcenie i zajęcia praktyczne z Lean six sigma, psychologii zarządzania i technologii przemysłu 4.0.

W ramach modułów dodatkowych możliwy jest dalszy rozwój na kierunkach Zarządzanie i inżynieria produkcji oraz Przemysł 4.0.

Praca po studiach

• w krajowych i zagranicznych zakładach przemysłowych na kierowniczych stanowiskach technicznych
  • w ośrodkach badawczych, na stanowiskach konstrukcyjno-projektowych
  • własna działalność, tak w sferze produkcyjnej, usługowej, jak i projektowej